You are hereO nas i lwich pieskach

O nas i lwich pieskach


Najpierw szukaliśmy charakteru bernardyna w małym psie i został nim hawańczyk. Charakter hawańczyka pasuje do naszej rodziny idealnie, więc zaczęłam szukać charakteru hawańczyka w trochę większym psie ale w "kwadracie" (mam słabość do tej budowy psa). Wybrałam lwiego pieska, ale niestety trudność w jego zdobyciu była zbyt duża, aby mógł wcześniej u nas zamieszkać.
Udało się i w lutym 2018 r. przybyła do nas z Niemiec suczka Fiona vom Hanshager Fliederberg.

Jakie są lwie pieski? Nasz syn mówi, że takie same jak hawany tylko są mniejszymi "lizakami". Wydaje się, że syna spostrzeżenia są trafne, przy czym jeden lewek niestety to jeszcze zbyt mało, aby cokolwie więcej powiedzieć.
Zachowanie naszej Fiony świadczy o tym, że była wychowana na rękach a spała w łóżku. Jest wielką przylepą, bardzo zrównoważona, mega szybko biega, no i nie szczeka niepotrzebnie. Najpierw zamęczała Leo, a teraz naszą Seiko. Jednak jej ruchliwość nie jest uciążliwa czy nadmierna. Bardzo lubi być noszona na ramieniu tak na "papugę".  Nie lubi czesania i trzeba to robić bardzo delikatnie, bo jakiekolwiek nawet lekkie pociągnięcie  za włos to wielkie poruszenie.

Planujemy hodowlę tej pięknej rasy, a nasze plany hodowlane będziemy opisywać w zakładkach przeznaczonych dla lwich piesków, a poniżej opisywać co się ciekawego wydarzyło u naszych lewków, bo przygotowujemy nasz dom dla kolejnych domowników tej rasy.

Fiona w listopadzie 2018 r. zakończyła młodzieżowy Championat Polski, co nas bardzo cieszy.